מהמרכז, עם המרכז ולמרכז

May 27, 2016

Hara - Center 

 

 

הנושא של הסמינר השנה היה Exploring the leading edge of Aikido, אבל מה זה אומר? אפשר לחקור את סף ההתפתחות שלנו באייקידו בדרכים רבות וככיוונים מגוונים, אז איך מחליטים מה לעשות? מה שמיוחד בסמינרים שלנו הוא שהכיוון בו מתפתח הסמינר תלוי לא רק במורים, אלא במידה רבה גם במתרגלים. בכל סמינר כזה אנו יוצאים יחד למסע, שלכל אחד ואחת בו יש חלק חשוב בעיצוב שלו, בכיוון שאליו נלך, באיזו מהירות נלך וכמה רחוק נגיע.  
כך קרה, שבהתאם לשיעורים וכיווני החקירה של המורים והאנרגיה של הקבוצה ומה שעלה ממנה הנושא המרכזי שחקרנו היה החיבור בין מרכז למרכז- Hara to Hara. 

כמובן שאפשר להתעסק בצורה ובטכניקה - איך לעמוד ולזוז ככה שנהיה כל הזמן במרכז, אבל את זה אנחנו עושים בעצם בכל שיעור ושיעור, אז מה עשינו בסמינר?  חקרנו כיוונים שונים של תחושת המרכז, איך לחץ על המרכז מזין אותו ומאפשר להתחבר אליו וממנו.

דאיו טאקדה סנסיי במהלך הסמינר

 

דווקא התרגולים הפשוטים והעדינים במהלך הסמינר, לא תרגול טכני, אלא תרגול של חיבור ישיר לעקרונות ובעיקר החיבור למרכז וממנו למרכז של האוקה האירו לי הרבה נקודות מעניינות בתרגול שלי ומה אני צריך עוד ללמוד. 

 

 

אגב, הקליגרפיה הנהדרת בראשית הפוסט נמצאה באתר של מורה לאייקידו מפורטוגל והשתמשתי בה באישורו האדיב. יש באתר שלו עוד כמה קליגרפיות נהדרות. מצורף גם לינק לאתר הדוג׳ו שלו בליסבון. 
 https://bunbuichi.wordpress.com. 
http://www.isshindojo.com

 

עכשיו תורכם! איך את/ה מתרגל בדוג׳ו את מציאת המרכז שלך ואת החיבור מרכז למרכז? ספרו לנו על תרגילים מעניינים שעוזרים לכם או על תובנות מעניינות! 

 

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

תגיות

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

עיקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
logo dojo brown trans.png